top of page

Проблеми сьогодення

Не секрет, що в нашій країні середній рівень доходу серед населення дуже низький. При високих цінах на продукти харчування, одяг, комунальні платежі та ін платною стає і освіта. У більшості дитячих державних дошкільних установах, школах, училищах, технікумах, вузах батьки змушені щомісяця здавати «добровільні» платежі і внески. Для більшості сімей в нашій країні - це важкий тягар, який лежить на плечах роками, і навіть десятиліттями. У зв'язку з цим, щоб вижити, батьки змушені економити і найчастіше на додатковій освіті дітей.

До 90 -х років, коли наша держава входила до складу СРСР, всі діти мали можливість відвідувати додаткові гуртки і секції безкоштовно, їх було безліч в кожному місті і навіть у селі. Кожна дитина мала можливість спробувати себе в різних напрямках, знайти і розвинути свої здібності і таланти. Зараз, в наш час, таких гуртків і секцій теж багато, але майже всі вони платні, причому середня ціна занять за місяць становить близько 200-300 грн. А якщо дитина хоче відвідувати 2-3 гуртка або секції, а якщо в сім'ї не одна дитина? Ось це вже проблема! Далеко не всі батьки мають фінанси, щоб дати своїй дитині можливість всебічно розвиватися і самовиражатися. Насправді, ця проблема набагато глибша, ніж здається на перший погляд.

Кожна дитина - це особистість! З самого народження - це унікальна людина, подібної до якої немає на всій планеті. Кожній людині, ще в утробі матері Бог дає свої здібності, таланти і можливості. Завдання всіх батьків і педагогів допомогти дитині знайти і розкрити їх! У певний період у дитини з'являється внутрішня потреба вчитися чомусь новому і виражати свій внутрішній світ через свої здібності. Якщо ми, батьки, не можемо їм у цьому допомогти, у дітей утворюється внутрішня порожнеча і необхідність її чим-небудь заповнити. Якщо ми не направляємо своїх дітей в потрібне русло, вони починають самі шукати вихід своєї енергії і заповнювати свою внутрішню порожнечу на свій розсуд. І ми бачимо вже зараз ці проблеми в багатьох сім'ях: дитина не відходить від комп'ютера, телевізора, а можливо, вона пропадає на вулиці годинами, якщо це підліток, він може приймати алкоголь, наркотики або палити. Це можуть бути ігрові автомати, розважальні клуби, ранні статеві стосунки, словом все, де можна вбити свій час і загубити свої таланти. Крім того, це все веде до поширення всіляких хвороб і ранніх абортів. І це є глобальна проблема нашої країни сьогодні!

Поради батькам, допомога в мовленнєвому розвитку дитини.

​​

Термін появи першого слова у дітей має великий діапазон. Не варто програмувати свою дитину на промовляння першого слова, фрази у чітко визначені вами терміни. Ще гірше, коли успіхи своєї дитини ви порівнюєте з мовленнєвим розвитком чужого однолітка, а то й меншого на кілька місяців. 

Це не трагедія, що інший такий балакучий. Справа в тому, що він – інший. Процес появи першого слова, фрази – індивідуальний, неповторний, темпи збагачення словника та терміни оволодіння ним у кожної дитини різний. Частіше спілкуйтеся з дитиною. Грайте з нею в ігри. Проводьте бесіди, спостереження за оточуючим. Розвивайте дитячий артикуляційний апарат. Розширюйте коло інтересів дитини. Читайте та розглядайте книжки з яскравими малюнками. Будьте зразком для дитини у власному мовленні. Вживайте всі частини мови, засоби емоційного та інтонаційного забарвлення мовлення. При спілкуванні з дитиною вводьте елементи новизни, пояснюючи незнайомі терміни, слова етикету, варіанти словозміни та словотворення. Не дозволяйте собі в присутності дитини ігнорувати звертання іншого дорослого. Не глузуйте з дитини, яка має вади мовлення, не перекривляйте її.Не карайте дитину за те, що вона не в змозі виконати ваше мовленнєве завдання. Під час спілкування з дитиною, використовуйте до обраної теми предмети, малюнки, атрибути, що відтворюють певні дії, складаються в сюжетну розповідь. Зважаючи на можливості своєї дитини, постійно задіюйте її досвід і виводьте на рівень порівнянь, аналогій, узагальнень, ототожнення, встановлення взаємозв’язків між предметами. При спілкуванні робіть паузи для відповіді дитини, навіть якщо вона ще не говорить. Купуйте (по можливості) та пропонуйте дитині іграшки, які впливають на її всебічний розвиток. Вчіть дитину спілкуватися, гратися з іншими дітьми. Хваліть дитину за її намагання говорити. Уважно слухайте її, якщо вона розповідає про свої справи. Своєчасно виправляйте дитяче мовлення, вчасно звертайтеся до логопеда! Дитина потребує визнання своїх мовленнєвих успіхів та схвалення їх усмішкою, дотиком, обіймами, оплесками, приємними словами. Не скупіться на такі прояви почуттів!

bottom of page